Dr. E. Aslı Aktı | Dr. E. Aslı Aktı
7
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-7,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Diş Hekimi Dr. E. Aslı Aktı, 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini 1985 yılında İstanbul’da tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girerek 1991 yılında mezun oldu ve diş hekimi unvanını aldı.

 

Bir süre İstanbul’da özel sağlık kurumlarında  diş hekimi olarak çalıştıktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı.  “Bilgi İşleme Modeline Göre Yapılan Sağlık Eğitiminde Farklı Diş Fırçalama Yöntemlerinin Etkinliğinin İncelenmesi” adlı teziyle 2002 yılında doktora eğitimini tamamlayarak “bilim doktoru” unvanını aldı.

 

Doktora eğitimi esnasında aynı ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak halk sağlığı alan çalışmalarına katıldı.  Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı Desteği ile yapılan “Türkiye’de Ağız Diş Sağlığı Kapasitesini Arttırma Amaçlı Uygulama Projesi’ inde yer aldı. Çocuk Sağlığı Derneği, Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve İstanbul Tıp Fakültesi tarafından yürütülen okul sağlığı geliştirme programlarında proje hazırlama ve sağlık eğitim materyali geliştirme alanlarında çalıştı. Aynı zamanda zihinsel engelli bireyler ve ailelerine yönelik ağız sağlığı geliştirme çalışmalarında eğitici görevlerinde bulundu.

 

1998 yılından itibaren de Beşiktaş’ta kurucusu olduğu diş kliniğinde çalışmalarına devam eden Dr. E. Aslı Aktı,  periodontoloji , implantoloji, endodonti, konservatif diş tedavisi, protetik (protez) diş tedavileri, estetik diş hekimliği, ortodonti ve çene cerrahisi dallarında hizmet vermektedir.

 

İstanbul Diş Hekimleri Odası eğitmen diş hekimlerinden olan Dr. E.Aslı Aktı amatör olarak seramik ve resim sanatı ile ilgilenmektedir.